NELER İZLEDİM #22

15:19 merababenseda 7 Comments

Balkonumda şuan beni uzaktan uzaktan kesen bir kuşla beraber yazdığım yazıma hoşgeldiniz. Harika bir pazar tatili olmasa da, evde olmanın keyfi ayrı. Hele bi de erkenden işlerinizi halledip, soğuk bir içecek alıp, bloglara dalmanın keyfi paha biçilemez. Eğer siz de bir şekilde bu pazar benim bloguma daldıysanız, yeni bir yazıyla karşılamak isterim sizi. Buyrunuz efendim.

öteki kadın
     2014 yapımı, başrollerinde yaşlanmayan kadın Cameron Diaz, tüm sevimliliğiyle Leslie Mann ve aptal sarışın formülasyonuna cuk oturan Kate Upton var. Yakışıklı ve evli bir adamın, karısından gizli kaç ilişkisi olabilir? Gördüğünüz gibi tek değil ve kadınların da birbirlerinden haberi yok, aşırı aşıklar. Ama bir gün gerçeğin farkına varıp, üçlü bir voltran oluşturmaya karar verirler ve işte o zaman eğlence başlar. Cameron Diaz'ın bence pek bi numarası yoktu. Başarılı oynamış evet ama bence filmin yıldızı Leslie Mann'di. Ses tonuna, hareketlerine, mimiklerine, saf hallerine bayıldım. Yaşadığı panik atak sahnesine deli gibi güldüğüm bu kadını daha çok izlemek istiyorum. Eğlenceli, çıtır çerez bir film. Adamın başına gelenler içinizi rahatlatacak emin olun:) Yaşasın kadınların gücü. *Bonus olarak Nicki Minaj ve kalçası da filmde.

360 filmi
   
  Birbirine bağlı hayatlarla ilgili filmleri, şu blogu açıp, araştırmalarımı derinleştirince ne kadar çok sevdiğimi farkettim. İşte 360 da onlardan biri. Filmin açılışı, ünlü olmak isteyen bir kenar mahalle kızıyla yapılıyor. Ardından bambaşka hayatlara dokunuyor. Kocasını aldatan işinde başarılı bir kadın, karısını aldatmanın eşiğinden dönen bir koca, yıllardır kızının cesedini arayan bir baba, yıkılmak üzere olan bir evlilik. Öyle noktalarda birbirlerine bağlanmışlar ki, vay anasını dedim. Anlatıcak belli bir konusu yok. Dediğim gibi içerisinde bolca konu var. İzlemeyi bayadır ertelediğim bir filmdi. Güzel, sakin bir alternatif. 2011 yapımı bu film önerdiklerimden !gloria filmi
     Bu yazının yıldız filmi sanırım Gloria. 50li yaşlarında, kocasından boşanmış, iki yetişkin çocuk sahibi Gloria'nın tek eğlencesi, akşamları süslenip, kendi yaşıtlarının katıldığı dans partilerine katılmaktır. Böyle akşamlardan birinde kendisi gibi bir adamla tanışır ve romantik, tutku dolu bir ilişkiye başlar. O yaştan sonra da bazı şeyler bitmiyormuş görmüş oldum :D İlişkileri devam ettikçe aslında kendini de yeniden keşfeden Gloria, durması gereken yeri, isteklerini farkediyor ve o yaştan sonra hayatını kendisi yönlendirmeyi öğrenen bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Kadının yalnızlığı bazen içime dokunsa da, bravo da dedirtti. 2014 yılı Oscar'larında Şili adına en iyi yabancı film kategorisinde yarışan Gloria, festivallerden bir çok ödülle dönmüş. Tek eleştirim, gözlüğü kadını çok karikatürize etmiş :/ İzlenesi.

senin hikayen film
   

  Oldukça klişe, Türk filmlerine yakışır bir senaryo Senin Hikayen. Sevmedim diyemem, işten geldiğimde izledim. Keyifliydi. Oyunculuklar başarılı, müzikler güzel, konu çok bizden. Çocuk yapıp yapmamaya karar veremeyenler izlerse belki içlerinde bi kıpırtı hissederler, ne biliyim. Tek bir sahnesi içime çok oturdu, konu çok bizden dedim ya, işte bu cümleler de tam benden... Ne kadar güzel "sana ihtiyacım var" diyor. Hafif bir kızgınlık mevcut!


düzenbaz
     1970li yıllarda yaşanmış gerçek bir olaydan yola çıkılarak çekilen filmimiz 2013 yapımı American Hustle. İşlerinde oldukça başarılı olan dolandırıcı bir çift, maalesef bir gün yakalanırlar. Hapise girmemek için yapmaları gerek bir şey vardır: FBI için çalışmak. Kendileri gibi bu işin kurdu olmuş insanları ortaya çıkarmak için planlar yaparlar. Açıkçası ben olayları çok kavrayamadım. Bu ilk kez başıma gelen bir olay değil, daha önceki yazılarımda da anlamadığım bir çok film olduğunu görmüşsünüzdür :D Filmde en çok beğendiğim Christian Bale'in ve  Jennifer Lawrence'ın efsane oyunculukları. Amy Adams'ın da hakkını yemek istemiyorum. Yaptığı o bronz makyajlar, saçları... Dehşet bir güzellik. Gördüğünüz gibi konudan çok oyunculara dadanmışım :D Ama başarılı bir film olduğu kesin.


Bu haftaki pazar beşliğimizin sonuna geldik. Benim gazoz da bitti zaten. Yeni neler izlemişim, sırada hangi filmler var merak ediyorsanız sağ taraftaki rengarenk afişlerin bulunduğu yere bakabilirsiniz  Herkese mutlu bir pazar ve sakin bir haftaiçi diliyorum. Görüşmek üzere '

7 yorum: